Mathematics

Write a real-world problem that results in an answer of 0.58


Answers

ToriPichardo

2 years ago Comment

if two bananas cost 1.16. how much would one banana be?

(1.16 divided by 2 equals .58 will this work?)

Princesschuchi

2 years ago Comment

Ruby buys apples she buys 6 lb of apples and pays a total of $3.48 how much did ruby pay per lb?